Türkiye’de 40 yaş ve üzeri her 4 kadından biri, yani 2,7 milyon kadın idrar kaçırma sorunu yaşıyor.

İdrar kaçıran kadınları bilgilendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla 2 yıl önce Türkiye’de ilk defa gerçekleşen ve büyük ses getiren bir projeye imza atan Kontinans Derneği, Canped ve Nergis Kumbasar, 2019-2020 yılında önemli bir projeye daha hazırlandı.

2017’de başlayan Türkiye’de 7 milyon kadına ve 4 milyon erkeğe ulaşan “Hayatı Kaçırma Sen, Bir Yolu Var İstersen” projesinin devamı niteliğinde gerçekleşecek “Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü” projesi ekibi, bu sene tüm Türkiye’yi turlayarak halkı idrar kaçırma sorunu hakkında bilgilendirmeyi planladı.

Türkiye’nin en çok tercih edilen mesane pedi Canped önderliğinde, idrar kaçırma konusunda konusunda önemli çalışmalar gerçekleştiren Kontinans Derneği ve proje temsilcisi ünlü sanatçı Nergis Kumbasar, “Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü” projesi için tekrar bir araya geldi.

Proje kapsamında Eylül ayında İstanbul-Kadıköy, Ekim-Ankara, Kasım-Bursa, Aralık-İzmir, Ocak-Antalya, Şubat-Adana, Mart-Gaziantep, Nisan-Erzurum ve Mayıs-Trabzon belediyelerinde bilgilendirme seminerleri düzenlenecek.

Bilgilendirme seminerleri dışında sokak röportajları ile Nergis Kumbasar, sokakta inkontinans sorununa karşı dikkat çekmek adına her an karşınıza çıkabilir.

Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü’nü kaçırmamak için bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.