Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü TV

Siz de şehrinizde Nergis Kumbasar ile Prof. Dr. Tufan Tarcan karşılaşabilirsiniz.

Kitaptan Hikayeler


“Hayatınızda kaçırdığınız en büyük fırsat neydi?” dediklerinde hiç kuşkusuz son 4 yıldır tek bir cevabım var. Anneannem, ben ve annem birlikte yaşıyorduk. Anneannem çok esprili, bilmeceler anlatan beyaz kıvırcık saçlarıyla, bal tanığı gözleri olan tatlı tatlı birisiydi. Bazen pamuk diyorduk bazen süper babaanne!

Seda Demir

“Yılmaz, valla antrenörlük bir kesimin elinde, çok güçlüler.” dedi.

Dolayısıyla başkalarının o alana girmesi pek istenmiyordu… Türkiye Futbol Federasyonu’nun üzerinde büyük bir ağırlıkları olduğu için de gençlerin önü ne yazık ki kesiliyordu..

Yılmaz Vural

Kafamda artık bu taşların oluşturabileceği bir müze fikri iyice olgunlaşmıştı… Zar zor geçinirken, maaşımdan kırparak, fotoğraflı ve açıklamalı dosyalar hazırlayarak il-ilçe belediyelerine bu müze fikrini gönderiyordum. Çoğu belediye cevap bile göndermedi, bazıları ise bu müze için mali güçlerinin yetmeyeceği cevabını vermişlerdi.

Ahmet Aslan

Üçüncü sınıftayken zengin ailelerin çocuklarını gönderdiği özel bir okulda yatılı olarak okuyordum. Ferdi Ştatzer diye meşhur bir piyanist, bu okulda özel piyano dersleri veriyordu. Ben de piyanonun başında bu özel dersleri saatlerce izlerdim. Bir gün, ‘Piyanonun başında saatlerdir izleyip duruyorsun, senin yeteneğin var galiba, gel çalışalım,’ dedi.

Seyfi Dursunoğlu

Aslında hayatta her şeyi çok da kafaya takmamız gerekiyor.

Bundan 4 yıl önce; böyle her şeyin ters gittiği bir döneme girmiştim. Bir de bu gibi dönemlerde sadece kısmetsizlikleri görmeye başlıyor, kendini daha çok umutsuzluğa düşürmeye başlıyorsun. Bende bundan sonra böyle artık herhalde demeye başlamıştım.

Nergis Kumbasar

Haberler

İdrar Kaçıranlar Doktora Gitmeyi 3 Yıl Bekliyor

Türkiye’de kadınların en büyük problemlerinden bir tanesi idrar kaçırma. Bu konuda şehir şehir gezen ve ilk olarak İstanbul’da buluşan Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü Ankara’da da büyük bir ilgiyle karşılandı. Canped’in ana sponsorluğunda Keçiören Belediyesi’nin ev sahipliğinde Nergis Kumbasar’ın sunumu ve Kontinans Derneği’nin bilimsel öncülüğünde düzenlenen seminerde Prof. Dr. Tufan Tarcan, idrar kaçırma sorunu yaşayanların şikayetlerinin başlamasıyla […]

Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü Kadıköy’de Buluştu

Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü Kadıköy’de Buluştu Türkiye’de 40 yaş ve üzeri her 4 kadından biri idrar kaçırma sorunu yaşıyor. Yaşanan bu problemi konuşmak üzere İstanbul Kadıköy’de Nergis Kumbasar’ın moderatörlüğünde Kontinans Derneği Başkanı Prof. Dr. Tufan Tarcan ve yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. Oktay Demirkesen konuşmacı olarak katıldığı “İdrar Kaçırmak Bir Problemdir” konulu bilgilendirme semineri gerçekleşti. Türkiye’de […]